Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

V pořádku

Pracovní desky


Jedná se o jeden z nejdůležitějších materiálů použitých v kuchyni. Materiály které můžeme použít jako pracovní desku do kucyhně je velké množství a detailněji Vám je představíme níže.

 

Dřevotřískové desky s laminátem

Je to nejčastěji používaný materiál na kuchyňské pracovní desky. Tyto desky jsou opatřeny vysokotlakým laminátem, který má zvýšenou odolnost vůči opotřebení, jsou snadno udržovatelná a snáší teplotu až do 180st.Desky můžete vybírat z velkého množství dekorů a to jak se dřevěným vzhledem, tak i povrchy s imitací mramoru a mnoho dalších. Laminátové pracovní desky máji postformingovou přední hranu s rádiusem 3mm.

 

Konglomerovaný Kámen

Tento materiál je technický tvrzený kámen, který kombinuje přírodní suroviny především křemen (80%), který je extrémně tvrdý, ale také rozdrcené sklo a barevný pigment. Rozdrcený kámen je spojován polyesterovou pryskyřicí. Obsah přírodních složek tvoří více než 90% hmoty výrobku. Kámen tak splňuje veškerá hygienická kritéria, vzhledem k tomu, že má nulovou nasákavost je ideální pro použití do kuchyní a koupelen.

 

Žulová pracovní deska

To nejlepší co můžete použít jako kuchyňskou desku je právě žula. Desky ze žuly mají extrémní mechanickou odolnost a jejich další výhodou je, že jsou neporézní a odolávají tak kyselinám, vysokým teplotám do 250st. Celsia i otisku prstů. K dostání jsou s ostrými, ale i zaoblenými rohy. Pořizovací cena desky je vyšší než u jiných materiálů, takže její použití není až tak časté.

 

Kompaktní materiál – umělý kámen

Jedná se o materiál, který je svými vlastnostmi velice populární a to hlavně u designérů, protože se dá při určité teplotě dobře tvarovat a ohýbat. Své uplatnění najde i jako kuchyňská deska a to především díky svým hygienickým vlastnostem a taky kvůli bezspárovému řešení.

 

Dřevěné pracovní desky

Svoje místo si najdou zejména v rustikálně zařízených interiérech. Působí velmi útulně a jejich kresba je vždy originální. Je však potřeba myslet na jejich pravidelnou údržbu voskováním. Na výrobu pracovní desek se používá tvrdé druhy dřevin, mezi nejpoužívaňejší patří Buk a Dub.

 

 

 


< Zpět na seznam produktůEvropská Unie

Newsletter

Nechte si zasílat novinky a aktuality o našich nových produktech a akční nabídce.
Sačí když vyplníte emailovou adresu a my Vás budeme o všem informovat.