Servis - HEVOS - kuchyně, interiéry

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

V pořádku

Servis


návod na údržbu kuchyní

Všechny naše produkty vyžadují vaši péči, jen tak si zachovají své původní estetické a funkční vlastnosti po dlouhou dobu. A jak na to? Jaké kroky údržba jednotlivých materiálů vyžaduje?

Kroky jsou popsány níže v našem návodu na údržbu produktů. V případě jejich nedodržení, neručíme za škody vzniklé neodborným ošetřením, nebo neodbornou údržbou. Nevystavujte produkty zbytečnému působení vlhkosti.

I. kuchyňská dvířka

lamino + hrana ABS

Údržba: Použijte běžné čistící kapaliny nebo detergenty na plasty. Slučitelnost konkrétního prostředku s fólií doporučujeme nejprve vyzkoušet na skrytém místě. Skvrny od silně zabarvených substancí smyjte co nejdříve vodou s přídavkem běžného čisticího prostředku (ne abrasivního!). Skvrny nenechávejte zaschnout – jejich odstranění je pak mnohem obtížnější. Zbytky skvrn, zejména mastné stříkance a usazeniny, lze vyčistit 30% horkým roztokem mazlavého mýdla za pomocí jemného kartáčku. Tento postup dle potřeby zopakujte. V případě těžce odstranitelných skvrn lze použít rovněž čistidla s podílem alkoholu nejvýše 15–20 % (Sidolin – Clin universal nebo Ajax, čistič oken). Na závěr smyjte zbytky čisticích prostředků vlažnou vodou a vysušte jelenicí na okna.

Upozornění: Nepoužívejte zabarvené čističe (ať ředěné či koncentrované), neboť jejich barviva mohou na laminu zanechat stopy! Parní či vodní vysokotlaké čističe nejsou k čištění foliovaných nábytkových povrchů vhodné. Tyto povrchy také nejsou odolné proti organickým rozpouštědlům, jako jsou ředidla, odlakovače nebo koncentrovaný alkohol.

fólie

1) standardní fólie

Údržba: Použijte běžné čistící kapaliny nebo detergenty na plasty. Slučitelnost konkrétního prostředku s fólií doporučujeme nejprve vyzkoušet na skrytém místě. Skvrny od silně zabarvených substancí smyjte co nejdříve vodou s přídavkem běžného čisticího prostředku (ne abrasivního!). Skvrny nenechávejte zaschnout – jejich odstranění je pak mnohem obtížnější. Zbytky skvrn, zejména mastné stříkance a usazeniny, lze vyčistit 30% horkým roztokem mazlavého mýdla za pomocí jemného kartáčku. Tento postup dle potřeby zopakujte. V případě těžce odstranitelných skvrn lze použít rovněž čistidla s podílem alkoholu nejvýše 15–20 % (Sidolin – Clin universal nebo Ajax, čistič oken). Na závěr smyjte zbytky čisticích prostředků vlažnou vodou a vysušte fólii jelenicí na okna.

Upozornění: Nepoužívejte zabarvené čističe (ať ředěné, či koncentrované), neboť jejich barviva mohou na fólii zanechat stopy! Parní či vodní vysokotlaké čističe nejsou k čištění foliovaných nábytkových povrchů vhodné. Tyto povrchy také nejsou odolné proti organickým rozpouštědlům, jako jsou ředidla, odlakovače nebo koncentrovaný alkohol.

2) matná fólie

Dekory číslo: 540 (olše mat), 599 (třešeň mat), 910 (hruška mat), 615 (javor horský) a případné další dekory dle nabídky.

Údržba: Sametově matný vzhled pravého dřeva je u matných fólií dosažen užitím speciálních aditiv v laku. Obzvláště u světlých dekorů se projevuje citlivost vůči silně zabarveným tekutinám a substancím. Za účelem zachování kvality povrchu je zapotřebí dodržovat následující doporučení. Skvrny od silně zabarvených substancí smyjte co nejdříve vodou s přídavkem běžného prostředku (ne abrasivního!). Skvrny nenechávejte zaschnout – jejich odstranění je pak mnohem obtížnější. Zbytky skvrn, zejména mastné stříkance a usazeniny, lze vyčistit 30% horkým roztokem mazlavého mýdla za pomocí jemného kartáčku. Tento postup dle potřeby zopakujte. Na závěr smyjte zbytky čisticích prostředků vlažnou vodou a vysušte fólii jelenicí na okna.

Upozornění: Nepoužívejte zabarvené čističe (ať ředěné, či koncentrované), neboť jejich barviva mohou na fólii zanechat stopy!

3) lesklá fólie

Dekory číslo: 110 (bílá lesk), 114 (slonová kost lesk), 134 (oliva lesk), 145 (lila lesk), 151 (bordó lesk), 153 (červená maranello lesk), 155 (malina lesk), 169 (černá lesk) a případné další dekory dle nabídky. Nejedná se o povrchovou úpravu fólií vysoký lesk.

Údržba: Výrobky jsou opatřeny ochrannou modrou nebo průhlednou fólií proti poškození při dopravě, manipulaci a montáži. Povrch by neměl být čištěn dříve, než 4 týdny po odstranění této fólie. Poté můžete použít teplou vodu a jemný hadřík. Osvědčilo se i použití speciálních autoutěrek napuštěných čistícím roztokem (např. Sonax Clean a Drive).

Upozornění: Použijete-li jakékoliv čisticí prostředky, dbejte na to, aby neobsahovaly aromatické uhlovodíky, estery, ketony, halogenové hydrocarbonáty nebo alkohol v koncentraci nad 25 %. Nedoporučujeme také použití detergentů na bázi octa. Prostředky by neměly být abrazivní (drsné, odírající, hrubé) a měly by být vždy zředěny teplou vodou.

4) patina

Poznámka: Patina je dodatečná povrchová úprava foliovaných nábytkových dvířek s vysokým podílem ruční práce. Výrobky získají vzhled nábytku „opotřebovaného“ věkem a užíváním.

Výrobky s dodatečnou povrchovou úpravou patina si zachovávají vlastnosti původní úpravy PVC fóliemi. Jediným rozdílem je potřeba adekvátního přístupu při manipulaci, používání a údržbě.

Údržba: Znečištěnou povrchovou plochu přetřete vlhkou jemnou utěrkou se saponátem bez obsahu písku, prášku nebo jiného abraziva a ihned osušte.

Upozornění: Povrchovou úpravu patina je možné poškodit rozpouštědly, mechanickým namáháním, poškrábáním a otíráním zvýšeným tlakem, předměty s ostrým nebo abrazivním povrchem.

5) lesk (povrchová úprava fólie)

Poznámka: Lesk je dodatečná povrchová úprava foliovaných nábytkových dvířek. Nejedná se o povrchovou úpravu vysoký lesk.

Výrobky s dodatečnou povrchovou úpravou lesk si zachovávají vlastnosti původní úpravy PVC fóliemi. Jediným rozdílem je potřeba adekvátního přístupu při manipulaci, používání a údržbě.

Údržba: Znečistěnou povrchovou plochu přetřete vlhkou jemnou utěrkou se saponátem bez obsahu písku, prášku nebo jiného abraziva a ihned osušte.

Upozornění: Povrchovou úpravu patina je možné poškodit rozpouštědly, mechanickým namáháním, poškrábáním a otíráním zvýšeným tlakem předměty s ostrým nebo abrazivním povrchem.

masiv, dýha (povrchová úprava PUR lak)

Poznámka: Masiv nebo dýha je povrchově upravena polyuretanovým lakem. Výrobek nevystavujte dlouhodobému působení vody ani vodních par, sálavého tepla a přímého slunečního světla a UV záření.

Údržba: Výrobek nečistěte abrazivními prostředky, organickými rozpouštědly, či jinými agresivními chemikáliemi. Nejste-li si jisti vhodností čisticího prostředku, pak jej neaplikujte! Prach ze dvířek odstraňte čistou, měkkou prachovkou, která nemá brusné účinky. Čištění provádějte běžnými saponátovými prostředky s následným vytřením do sucha.

lak (mat, vysoký lesk)

Poznámka: Výrobky s povrchovou úpravou lesk vyžadují adekvátní přístup při manipulaci, používání a údržbě.

Údržba: Výrobek nečistěte abrazivními prostředky, organickými rozpouštědly, či jinými agresivními chemikáliemi. Nejste- li si jisti vhodností čisticího prostředku, pak jej neaplikujte! Výrobek nevystavujte dlouhodobému působení vody ani vodních par, sálavého tepla a přímého slunečního světla a UV záření. Prach ze dvířek odstraňte čistou měkkou prachovkou, která nemá brusné účinky. Čištění provádějte běžnými saponátovými prostředky s následným vytřením do sucha.

II. pracovní desky

vysoký laminát (umakart)

Údržba: Čištění provádějte běžnými čisticími prostředky bez obsahu písku, prášku nebo jiného abrasiva. K čištění použijte jemný hadřík nebo houbičku – nepoužívejte drátěnku. Pracovní deska je odolná pouze do 150 °C, proto nikdy neodkládejte horké nádobí přímo na pracovní desku.

Upozornění: Spoje pracovních desek nevystavujte působení vlhkosti! Škody (vady) způsobené vlhkostí a mechanickým poškozením ostrými a tvrdými předměty nejsou důvodem reklamace.

konglomerovaný kámen Technistone

·         Návod na použití a údržbu, viz. samostatný list dodavatele – fa. KÁMENDEKOR.

·         přírodní kámen – žula

·         Návod na použití a údržbu, viz. samostatný list dodavatele – fa. KÁMENDEKOR.

·         kompaktní materiál Staron, Corian

·         Návod na použití a údržbu, viz. samostatný list dodavatele – fa. CORHA.

III. korpusy

Údržba: Korpusy skříněk, které jsou vyrobeny z laminovaných desek lze čistit a udržovat běžnými saponátovými prostředky s následným vytřením do sucha. K čištění použijeme jemný hadřík, nebo houbičku. Korpusy, nebo díly vyrobené z masivu, nebo dýhovaných materiálů se udržují, viz. odstavec Masiv, dýha.

IV. kování BLUM, dřezy a baterie

Návod na použití a údržbu, viz. samostatný list dodavatele – firma BLUM, BLANCO, FRANKE atd.Evropská Unie

Newsletter

Nechte si zasílat novinky a aktuality o našich nových produktech a akční nabídce.
Sačí když vyplníte emailovou adresu a my Vás budeme o všem informovat.